Oto owoce testu na Owocowej. Inżynier ruchu składa raport
W pierwszym dniu realizowany był cykl pracy sygnalizacji o długości 80 sekund zgodnie z układem faz. W trakcie sterowania ruchem w godz. 7.30-8.15 zaobserwowano duży spadek płynności ruchu na ul. Wyszyńskiego od strony Kłodawy oraz na ul. Górczyńskiej na odcinku od ronda Górczyńskiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. W godzinach popołudniowych charakterystyka ruchu była podobna. Większy zator zauważyć można było na ul. Górczyńskiej, gdzie problemy komunikacyjne pojawiły się także na rondzie Górczyńskim, a zator drogowy na ul. Górczyńskiej występował nawet na odcinku od ronda Niepodległości do ronda Górczyńskiego.
W drugim dniu zmodyfikowano długość cyklu sterowania ruchem w celu optymalizacji. Na podstawie obserwacji z dnia pierwszego wydłużono cykl do 100 sekund, a otwarcie kierunku głównego zwiększono z 45 s do 65 s. Wyjazd z ul. Owocowej i lewoskręt w ul. Owocową od centrum pozostawiono na wcześniej przyjętych wartościach 8 s. i 10 s.
Wprowadzona modyfikacja spowodowała wydłużenie kolejki pojazdów na ul. Owocowej i Wiejskiej (długość kolejki wynosiła 250 m czyli około 25 pojazdów). Poprawiła się nieznacznie natomiast sytuacja na ul. Górczyńskiej, gdzie kolejka pojazdów obejmowała wyłącznie odcinek do ronda Górczyńskiego.